Институт за јавно здравље Србије „Др Милан Јованови Батут“ објавио је да се, на основу одлуке Националног комитета за имунизацију, а према Стручно-методолошком упутству за спровођење ванредне препоручене имунизације у Србији, бустер доза вакцине против ковид-19 примењује код свих особа код којих је завршена примарна вакцинација.
Како је објављено на сајту Батута, бустер доза примењује се након најмање пет месеци од давања друге дозе, код особа које су претходно примиле две дозе мРНК (Пфизер-БиоНТећ) или векторске вакцине (Гам-КОВИД-Вак, Астра Зенека).
Бустер доза се примењује и након најмање четири месеца од давања друге дозе, код особа које су претходно примиле две дозе инактивисане вакцине (САРС-ЦоВ2 (Веро Целл) Инацтиватед-Синофарм.
Бустер доза даје се и након најмање пет месеци од давања додатне, треће дозе, код особа са примарним и секундарним имунодефицијенцијама (особе које су након најмање 28 дана од друге дозе примиле мРНК вакцину, као додатну, трећу дозу).
Батут наводи да се оставља могућност да особа која се вакцинише изабере врсту вакцине која ће бити примењена као бустер доза.
Ако се Гам-КОВИД-Вак вакцина примењује као бустер доза, у том случају даје се прва компонента наведене вакцине, наводи се у одлуци.

Рани јавни увид у материјал за израду ППППН расплета далековода 400kv на подручју Средњег и Јужног Баната за потребе прикључења и недостајуће инфраструктуре за прикључење ветроелектране „Самош“ на електроенергетски систем Републике Србије
Рани јавни увид у Mатеријал за израду Просторног плана подручја посебне намене расплета далековода 400kV на подручју Средњег и Јужног Баната за потребе изградње прикључка и недостајуће инфраструктуре за прикључење Ветроелектране „Самош“ на електроенергетски систем...